Një aksident i rëndë ka ndodhur në NewYork, ku humbën jetën 3 persona dhe mbetën të plagosur disa të tjerë.

Një kamion hipi mbi një trotuar dhe përplasi personat e pranishëm të cilët ishin mbledhur për të ndjekur nga afër festimet për 248 vjetorin e Pavarësisë.

Policia shkoi menjëherë në vendngjarje dhe vuri në pranga drejtuesin e kamionit, i cili rezultoi se ishte nën ndikimin e alkoolit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *