Një video nga takimi i nënpresidentes së SHBA-së, Kamala Harris me presidentin e Koresë së Jugut, Moon Jae-in, u bë virale në rrjetet sociale, duke provokuar diskutime të forta.

 

Harris dhe lideri i Koresë së Jugut u takuan të premten dhe pas konferencës për shtyp që dhanë, të dy zyrtarët patën një shtrëngim duarsh. Në këtë moment, kamera ka fiksuar Kamala Harris që duket sikur fshin dorën, pas takimit me Moon Jae-in.

 

Reagimet për këtë video janë të shumta, ku ka nga ata përdorues të rrjeteve sociale që e akuzojnë Kamala Harris se ka bërë një gjest ofendues, madje racist ndaj presidentit të Koresë së Jugut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *