Të tjera detaje dalin në drite ne lidhje me atentatin mafioz te paradites se kesaj të enjteje ne Panaja të Vlorës.

 

Ndonese ende nuk ka konfirmim zyrtare, burime per Vizion Plus bejne me dije se viktimat e kesaj ngjarje jane Geno (Shpati Lena) dhe Hakim Xhezo 34-vjec.

 

I pari, Shpati Lena dyshohet se ka qene i perfshire ne vrasjen e shtetasit Arben Beqiraj 3 vite me pare ne qytetin e Vlores.

 

Beqiraj dhunoi Gazmend Alushin, i cili paguhej nga Ermal allias Eduart Xhezo për tu kujdesur per nje kal.

 

Mirepo kafsha e kishte shqetesuar Arben Beqirajn i cili kishte nje lokal buze detit ne Vlore.

 

E per kete arsye dhunoi kujdestarin e kalit, shtetasin Gazmend Alushi.

 

Pasi mori vesh ngjarjen Ermal Xhezo, bashke me shoket e tij Shpati Lena dhe kunatin e tij Ariel Kingji, te armatosur me automatikë dhe pistoleta,shkuan në ambientet e lokalit të Arben Beqiraj, për tu sqaruar lidhur me rrahjen që ata i kishin bërë kujdestarit të kalit të Ermal Xhezot.

 

Mirepo sqarimi nuk ka funksionuar pasi palet kane nisur te konfliktohen.

 

Sherri degradoi ne vrasjen e [pronarit te lokalit Arben Beqiraj, si dhe plagosjen e djalit të tij dhe te shokut te vet Nesim Hodaj.

 

Duket se kjo ngjarje e rende e para 3 viteve mund te jete nje nga pistat kryesore ku mund te hetohet nga prokuroria per krimin e rende te dites se sotme.

 

Nje ngjarje ku jane vrare pikerisht Shpati Lena, i perfshire ne vrasjen e Arben Beqirajt si dhe Hakim Xhezo i cili eshte vellai i Eduart Xhezos, autor i vrasjes se Arben Beqirajt.

Leave a Reply

Your email address will not be published.