Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar në orët e para të mëngjesit të kësaj të enjte në Mat.

 

Policia bën me dije se rreth orës 04:30 kanë marrë njoftimin se një i plagosur me armë zjarri kishte shkuar në spital për ndihmë mjekësore.

 

Blutë kanë bërë të mundur identifkimin e autorit, shtetasi B.K., 38 vjeç, banues në Burrel, ku vijon puna për kapjen e tij.

 

Nga veprimet e para hetimore dyshohet se këto dy shtetas kanë qenë në një lokal duke konsumuar alkool dhe pasi kanë dalë nga lokali , janë konfliktuar për motive të dobëta dhe shtetasi B.K., ka plagosur me armë zjarri pistoletë shtetasin A.D, 39 vjeç, i cili ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

 

Mat

 

Plagosi me armë zjarri një 39 vjeçar, Policia identifikon dhe shpall në kërkim autorin e dyshuar.

 

Vijon ndjekja për kapjen e autorit, shtetasit B.K., 38 vjeç.

 

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Mat, rreth orës 04.30, kanë marrë njoftim se  një shtetas kishte shkuar në spital për ndihmë mjekësore, i plagosur me armë zjarri, menjëherë kanë organizuar punën për  zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

 

Falë veprimeve të shpejta është bërë e mundur identifkimi i autorit të dyshuar, shtetasi B.K., 38 vjeç, banues në Burrel, ku vijon puna për kapjen e tij.

 

Nga veprimet e para hetimore dyshohet se këto dy shtetas kanë qenë në një lokal duke konsumuar alkool dhe pasi kanë dalë nga lokali , janë konfliktuar për motive të dobëta dhe shtetasi B.K., ka plagosur me armë zjarri pistoletë shtetasin A.D, 39 vjeç, i cili ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

 

Shërbimet e Policisë së Matit në bashkëpunim me strukturat hetimore të DVP Dibër,  kanë shoqëruar në Komisariat 8 persona që dyshohet se kanë dijeni për rrethanat e ngjarjes.

 

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon veprimet në vendnngjarje me qëllim zbardhjen  dhe dokumentin e plotë të rethanave të ngjarjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *