Ish-kandidati për kreun e Partisë Demokratike, Fatbardh Kadilli do të prezantojë këtë të martë forumin e ri brenda PD-së, të quajtuar “Iniciativa Demokratike”, iDE.

 

Krijimi i këtij forumi vjen në një kohë kur situata brenda PD-së shfaqet e tensionuar, që pas përjashtimit të liderit historik Sali Berisha nga grupi parlamentar demokrat.

 

Nga ana tjetër, Berisha, një javë pas vendimit të Bashës, ka nisur turin e takimeve me demokratët  “Foltorja per nje Parti Demokratike më të bashkuar, më të fortë dhe më të hapur”, dhe nëpërmjet tij Berisha synon që anëtarët e PD të vendosin për fatin e tij në PD.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *