Juventusit nuk i mjaftoi një debautim fantastic I Vlahovic në champions league me fanelen bardhezi, për të dalë me një fitore nga ndeshja e parë e 1/8 kundër Villareal.

 

Bardhezinjte nuk shkuan më shumë se një barazim 1 me 1 në transfertën spanjolle, duke treguar fytyren e një sezoni jo brilant edhe këtë herë, pa shkelqim, por me garancine e një rezultati qe e faorizon për të gjetur cerekfinalen në duelin e kthimit në shtëpi.Skuadra e Alegrit e nisi sfiden ne “Estadio de la Ceramica” me një gol historic të serboity Vlahovic që në sekondën e 3 me I shpejti në historine e këtij kompetriconi.

 

Nëndetësja e verdhe u përpoq që nëpërmjet shpejtësisë k=nga krahet të vinte në vështirësi mbrojtjen bardhezi, por Los Selso që goditi shtyllën dhe Danjuma pak më vonë nuk realizuan dot. Vetëm kaq për pjesën e parë, ndërsa në të dytën vendasit pruvuan ti fitonin kundërshtarit disa metra më shumë ndonëse goli I barazimit në minutën e 66 do të vinte si pasojë e një gabimi të de ligt, shfrytësuar maksimalisht nga Pareho. Deri në fund ndonëse Vijareal ishte pak më shumë aggressive, rastin më të mirë e pati Juventus me anë të Vlahovic, mirëpo portiere Ruli ishte I zoti në ndërhyrje..

 

Në takimin tjetër të transmetyuar në Tring, Chelsea hipotekoi kualifikimin duke mundur 2 me 0 në Londer, skuadrën e Lile. Fitore sikurse pritej jo e vështirë për kampionet e europes në fuqi të cilët shënuan nga një gol në seicilen pjesën. Kai haverstc zhbllopkoi rezultatin në minitën e 8 falë një gjuatje me kokë pas topit nga këndi të Zijes. Ndërsa në pjesën ë dytë dyfishoi kristian Pulisic. Spektattore i ndeshjes për 90 minuta Lukaku, që për sgkak të forms së dobët nuk u aktiavizua.

Leave a Reply

Your email address will not be published.