Uefa Champions League nje eksluzivitet i Tring do te mesoje sonte dy skuadraët e rradhes qe presin biletet per ne cerekifnalet e turneut prestigjioz . Vemendja e madhe ne Juventus Stadium atje ku nje nga pretendentet e ketij sezoni per fitimin e titullit , “Zonja e Vjeter” e Masimiliano Alegrit kerkon permbysjen e madhe ndaj Atletikos edhe pse me keta te fundit me te avantazhuar pas fitores 2-0 ne takimin e pare te raundit te 1/8-ve .

Tekniku italian te pakten edhe nga deklarata e fundit per shtyp beson ne nje permbysje ndersa sipas te gjitha lajmeve qe vine nga Italia ka bere gati edhe lojtaret qe  do te gjuajne penalltite ne rast se te dy skuadrat kalojne kufirin e 120 minutave me rezultat te barabarte. Gjithsesi dyshimet jane te medha dhe te shumta per kete ndeshje te numrit nje te pankinës italiane .

Qe nga moduli ku ne momentet e fundit skema 4-3-3 duket me favorite ndaj 3/5/2. Ne modulin e pare Canselo dhe Spinazola luajne nga krahet e mbrojtes me Bernaderskin qe ben treshen e sulmit me Ronaldo dhe Mandzukic me Dybala ne pankine .

Mungesave te Khedires , Cuadrado ,De Shiljo dhe Barzagli ju bashkangjitet edhe Duglas Costa .  Ne kampin kundershtar Simeone rikuperon Godin por duhet te bej ne kete ndeshje delikate pa dy mbrojtesit Lucas Hernandez dhe Filipe Luis .

Diego Costa eshte i skualfikuar ndersa Morata pritet ti beje ne sulm shoqeri Grizman .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *