Max Allegri rikthehet tek Juventus.

 

 

Trajneri ka gjetur akordin me klubin bardhezi dhe pritet të firmosë një kontrate 3-vjecare nga e cila me siguri do të përfitojë më shumë se 7 milionë euro në sezom, që ka qënë edhe paga e tij e fundit tek Juventus para se të largohej.

 

 

“Zonja e Vjetër” shkarkon nga detyra në këtë mënyrë Andrea Pirlon pas vetëm një sezoni në krye të ekipit dhe fitores së dy trofeve, superkupa dhe kupa e Italisë, edhe pse realisht sezoni i Juventusit ishte I dobët në kampionat dhe Champions.

 

Skuadra që mbeti “thatë” nga kjo lëvizje ishte Inter që pretedonte të merrte shërbimet e Allegrit pas largimit të Contes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *