Juventus shpartalloi ne takimin e pare gjysmëfinal te kupës se Italisë, Inter me rezultatin e thelle 3-0 duke hipotekuar nje vend për ne finale. Protagonisti i mbrëmjes ne Juventus Stadium, Morata i cili gjen rrjetën pas 115 ditëve. Ne minutën e 36 spanjolli shënoi nga pika e bardhe për te dyfishuar rezultatin ne pjesën e dyte. Inter ne nje mbrëmje te erret plot me dyshime per vlerën e saj, ne 20 minutat e fundit mbeti me 10 lojtare,  ndërsa ne minutën e 83 Dybala shënoi golin e trete për zonjën e vjetër.

Fitore me përmbysje per Manchester City qe pret nje bilete per ne finalen e Kupës se Ligës, atje ku ne 28 shkurt do te përballet me Liverpul. Ne Etihad Stadium skuadra e pelegrinit mundi Everton 3-1, duke e bere te pavlefshme humbjen 1-2 ne takimin e pare. Ne disavantazh pas rrjetës se Barkley, Citizens jo vetëm barazuan me Fernandinjo, por shënuan me pas me De Bryjne dhe Aguero.

Paris Sg tregoi edhe njëherë forcën ne Francë, teksa arriti finalen e Kupës se Ligës. Ne gjysmëfinale parisienët jo me formacion te plote munden Tuluzen 2-0. Ne Park De Prince vendosen golat e argjentinasve Laveci dhe Di Maria, ndërsa miqtë nuk arritën te  shënonin golin e nderit ne minutën e 89 nga pika e  bardhe e penalltisë. Ne finale, skuadra e Lorent Blank do te përballet me Lile.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *