Një gol i Simone Zazes dy minuta para përfundimit te ndeshjes i dha Juventusit fitoren e shumëpritur kundër rivaleve per titullin kampion Napolit dhe njëkohësisht kryesimin e serisë A me 57 pike. Ishte fitorja e 15 rresht per bardhezinjte qe kane hedhur nje hap gjigand ne drejtim te titullit kampion, duke mundur ne ndeshjen direkte rivalet e vetëm ne kampionat. Nje ndihme te madhe ne realizimin e golit dha edhe devijimi vendimtar i Albiol qe çoi topin e goditur nga Zaza ne rrjete aty ku Reina nuk e arrinte dot. Një ndeshje deri ne ate minute e ekuilibruar dhe me nga nje rast per secilën skuadër. Edhe shqiptari Elseid Hysaj protagonist ne nje moment te vetëm kur dha nje kros per Higuain por ndërhyrja e Bonucit i tha jo argjentinasit. Juventusi ngjitet ne kuoten e 57 pikëve nje me shume se vete Napoli dhe hedh syte nga Champions ku prêt Bajernin. DO te jete nje ndeshje qe fare mire mund te ishte edhe finalja e këtij edicioni.
Chelsea eshte rikthyer te ndeshjet marramendëse dhe shënimi i shume golave. Këtë fat ka patur Njukasell qe Brenda vetem 17 minutave te para pësoi 3 gola ne Stanford brixh. E hapi serine Diego Kosta ne minute e 5 i cili ne rrëshqitje e sipër, realizoi pas depertimit te Uillian. Tre minuta me pas është Pedro qe vjedh nje top ne mesfushe dhe nuk gabon. Golin e trete do ta shënoje vete Uillian ne minute e 17 dhe Chelsea ndalet këtu ne pjesën e pare. Ne te dyten serish Pedro ne te 59 qe shënon golin e katert pas nje depertimi ne zonen e Njukasell qe deri atëherë nuk arriti te gjeje rrugen e rrjetes se Chelseat megjithe disa raste jo te këqija. Traore do t’i çoje shifrat ne 5-0 ne minute e 82 dhe Taunsend shënon golin e nderit per Njukasell ne minute e 89. Chelsea është i dymbëdhjeti ne renditje Njukasell mbetet i 18.