Juventus është në krize të vërtete loje dhe rezultatesh .

 

Bardhezinjte si asnjëherë tjeter pas dy ndeshjeve të para koleksionojnë dy humbje ne Champions të cilat ia vështirësojnë jo pak objektivin kualikim.

 

“Zonja e Vjeter” u mposht 2 me 1 në fushën e vet kundër benefices pas një ndeshje vërtet aspak bindëse.

 

Goli I shpejte I Milik që në minutëne  4 dha përshtypjen e ,kundërt në fakt, mirëpo portugezet përmbysen gjithcka. Fillimisht me një penallti të Zhoao Marios në fundin e pjesës së parë dhe më tej në fillim të pjesës s ëdytë me Neres.

 

Skuadra lufiztane tanime ndan vendin e parë me PSG, pasi francezet fituan lehte 3 me 1 në transfertre kundër Makabi Haifa. Golat u shënuan nag treshja e yjeve leo messi, Mbape dhe Nejmar.

 

Madje argjentiasi vendosi rekordin e realizimit në champions ne 1 sezone radhazi dhe jo vetëm. Ai i ka shënuar 39 skuadrave në këtë trofe, me shumë se kushdo tjetër.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *