Fitore per Juventus ne takimin e dyte te International Champions Cup. Ne Melburn, Cricket Ground, zonja e vjetër mundi me rezultatin 2-1 londinezet e Totenhem. Nje prove mjaft e mire per italianet mjaft te përqendruar si te ishte nje ndeshje e Champions League. Dhe qe ne fillim te takimit skuadra e Alegrit kaloi ne avantazh. Ne minutën e 5 pas nje humbje te topit nga londinezet përfitoi Pereyra qe pasoi te Dybala, i cili nuk e kishte te vështire per te mposhtur portierin Vorm. Ne minutën e 15 radha i erdhi blerjeve te reja per te treguar vlerat e tyre. Pjanic dhuroi një kros per Benatia qe dyfishoi rezultatin. Pjesa e pare përfundoi me nje proteste te Totenhem per nje penallti te mohuar dhe nje rast te pastër te Dibala per te shënuar golin e trete. Edhe pse me fillimin e pjesës se dyte u duk se do te kishte te njëjtin refren me dominimin e juventineve, ne minutën e 67 lamela rihapi Garen kur shënoi ne portën e mbrojtur nga Neto. Ishte pikërisht portieri brazilian njeriu qe i mohoi barazimin londinezeve, ne te paktën dy raste te pastra me lamela dhe Herizon ne fundin e takimit. Këtë përballje te apasionuarit e futbollit patën mundësi ta ndiqnin drejtpërdrejt dhe ekskluzivisht ne platformën Tring HD.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *