Rezultati I 19 pozitiv radhazi per Juventus ne serie A. Ne takimin hapes te javës se 29, zonja e vjetër mundi Sasuolon 1-0, duke e rritur diferencën me 6 pike ne krye nga Napoli. 18 fitore dhe një barazim per skuadrën e Alegrit qe nuk mundet qe nga tetori i vitit te kaluar kur pësonte nje humbje, pikërisht ne shtëpinë e emilianeve. Perla qe i dha tre pikë te zotëve te shtëpisë lindi nga nje kombinim Kuadrado Dibala ne minutën e 36 me ketë te fundit qe surprizoi portierin kundërshtar. Avantazhi i krijuar i lejoi vendasve te menaxhonin forcat ne pjesën e dyte, ndërsa Bufon mbajti te paprekur portën edhe 90 minuta te tjera. Legjenda e Juventus ka tashme 926 minuta pa pësuar gol, duke kaluar Dino Xof ne vend te dyte, ndërsa pret te thyeje rekordin e Sebastiano Rosit ne derbin me Torinon.

Fitore me arome champions per Herten e Berlinit. Ne javën e 26 te bundesliges, skuadra nga kryeqyteti gjerman mundi Shalken 2-0, duke u shkëputur me 4 pike ne vendin e trete ne renditjen e përgjithshme. Ne Olimpia Stadion ne perballjen direkte vendasit shënuan nga nje gol ne çdo pjese me Ibisevic dhe Stark. Shalke aktualisht ndodhet ne vendin e katërt ne kuotën e 41 pikëve, ndërsa ndjen tashme presionin e Mainz dhe Borusia Monchengladbah.

Monako e vendit te dyte nuk shkoi me shume se barazimi 2-2 ne shtëpi ndaj Reims ne javën e 30 te kampionatit francez, duke i dhëne mundësinë Paris Sg te dielën, qe ne rast te nje fitoreje te shpallet kampion i vendit 8 jave nga përfundimi i sezonit. Dy here kaloi ne avantazh skuadra e Principatës dhe ne te dy rastet miqtë arritën te barazonin shifrat. Vendasit zhbllokuan shifrat qe ne minutën e 5 me Vagner Love përpara se charbonier te gjente rrjetën per reims. Sulmuesi brazilian kaloi përsëri ne epërsi ne fundin e pjesës se pare Monakon, ndërkohe qe patrioti i tij Diego sigloi shifrat përfundimtar 2-2 ,11 minuta nga fundi. Aktualisht diferenca mes Paris Sg dhe Monakos është 22 pike.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *