Gjigandet evropiane kane nisur lëvizjet per përforcime te mundshme ne merkaton e janarit. Duket se nder skuadrat me aktive ne lëvizjet e bëra deri tani është Juventusi. Kampionet e Italise kane nje objektiv primar ne kete merkato dhe ai quhet Ilkay Gundogan. Zonja i vjeter i ka idetë e qarta: çdo repart është ne rregull ne aspektin numerik, prandaj drejtori i përgjithshëm Bepe Marrota do te lëvize per te sjelle nje emër te rendesishem per te sjelle me shume cilësi per Champions League. Per kete arsye, sipas mediave ne Itali, Juventus i ka ofruar klubit te Borusis Dortmund 30 milione euro per mesfushorin,. Edhe Interi eshte shumë ekativ ne merkato dhe futbollisti kryesore ne qender te vëmendjes eshte Lavezi i PSG-se. Pritet sh shpejt nje takim mes presidentit Tohir dhe drejtuesve te klubit parisien per te vendosur ne lidhje me nje blerje te mundshme te tij. Ndërsa Milani duket se përpara se te bleje lojtare te rinj ka ndërmend te largoje disa nga aktualet. Ne listën e ikjeve duket se jane Zapata, Cerci dhe De Hjong.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *