Borusia Dortmund nuk i ndahet Bajernit në garën për titullin kampion në Gjermani.

Në sfidën e javës se 27, Dortmund fitoi 2 me 0 në transfertë kunder Volfsburg. Një rezultat që e ngjiti në kuoten e 57 pikëve duke shtuar presionin ndaj Bajern. Golat u shenuan nga Guerrero në pjesen e parë dhe Hakimi në pjesën e dyte.

Duel shumë i forte dhe per zonën Champions ai mes Gladbah dhe Leverkusen. Keta te fundit fituan 3 me 1 duke konfirmuar formen e shkelqyer.

Dopieta e talentit Haverts dhe goli i Bender bënë qe Leverkusen te marre vendin e trete pikerisht në dëm te Gladbah. Nderkohë, Paderborni i Gjasules barazoi 1 me 1 ndaj Hofenhajm.

Mesfushori i kombëtares theu një rekord në Bundeslige duke marre kartonin e 14 të vedhe ne 27 jave kampionat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *