11 persona kanë humbur jetën dhe disa të tjerë janë plagosur, pasi një zjarr përfshiu një shtëpi të moshuarish në Japoni.

 

Flaket mbuluan godinën tre katëshe në orët e vona të së mërkurës, ndërsa zjarrfikësit u përballën me zjarrin deri në orët e para të mëngjesit të sotëm.

 

16 persona ndodheshin në banesë në momenti kur ndodhi ngjarja.

 

5 personat që arritën të shpëtonin, kanë marrë plagë të lehta dhe po kurohen në spital.

 

Autoritetet po hetojnë për zbardhjen e shkaqeve të rënies së zjarrit vdekjeprurës.

 

Ndërkohe, mediat japoneze raportojnë se flaket mund të jene pasoje e një shkëndije elektrike.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *