Zbardhen emrat e viktimave që mbetën të vrarë me armë zjarri pasditen e kësaj të premtje në Resulaj të Selenicës.

 

Burimet bëjnë me dije se nga kjo masakër kanë humbur jetën shtetasit;

 

Demir Zykaj 75 vjeç,

Ferije Zykaj 72 vjeçe,

Azem Zykaj 45 vjeç,

Afërdita Zykaj 43 vjeçe,

Besim Zykaj 43 vjeç,

Vasilika Zykaj 42 vjeç,

Sara Zykaj 16 vjeç

Ledjon Zykaj 8 vjeç.

 

Ndërkohë 24 vjeçari pak pas masakrës u arratis nga vendi i ngjarjes, ndërsa forca të shumta të Policisë, Renea, Delta Forcë, Fnsh, dhe forcat e Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë janë vënë në ndjekje të tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *