Forcat izraelite kanë goditur këtë të diel disa baza të militantëve të Hamasit në Rripin e Gazës.

 

Në një deklaratë, ushtria sqaroi se avionët kanë bombarduar një ndërtesë të organizatës, si kundërpërgjigje pas hedhjes së balonave me flakë në jug të Izraelit.

 

Sulmet vijnë pas përplasjeve të ashpra mes protestuesve palestinezë dhe trupave izraelite përgjatë kufirit.

 

Tubimet kishin për qëllim të rrisnin presionin ndaj Izraelit për të hequr bllokadën në territorin palestinez.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.