Ushtria izraelite thotë se ka goditur objektivat iranianë rreth kryeqytetit sirian Damask.

 

Forcat e Mbrojtjes të Izraelit thanë se operacioni brenda natës synonte forcën elite të Kudsit të Gardës Revolucionare të Iranit, si dhe mbrojtjen ajrore të Sirisë. Katër vetë raportohet se kanë vdekur.

 

Mediat siriane thanë se shumica e raketave izraelite ishin parë gjatë goditjes.

 

Izraeli tha se veproi pasi forcat Quds nisën një raketë nga Siria mbi Golan Heights të dielën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *