Një 31-vjeçar i akuzuar për armëmbajtje pa leje. ka rënë në prangat e policisë ditën e sotme në Tiranë.

 

Sipas policisë, gjatë kontrollit në banesën e të riu me inicialet L. Z., në rrugën “Mihal Duri”, në Yrshek, u gjet një armë zjarri kallashnikov dhe municion luftarak.

 

31-vjeçari akuzohet për veprën penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published.