Akil Nerjaku është arrestuar me urdhër të SPAK.

 

Akil Nerjaku ka qenë shënjestër e një atentati me snajper që dështoi në shtator të vitit 2022 në zonën e plazhit në Durrës.

 

Nerjaku ka qenë duke lëvizur mesditën e djeshme në këtë zonë në momentin kur ka ndodhur ngjarja.

 

Autorët kanë qëlluar me snajper nga brenda një furgoni sapo ai ka dalë nga automjeti i blinduar G-Class.

 

Plumbi nuk ka e kapur shënjestrën, por ka përfunduar në një automjet që ndodhej i parkuar, me targa të huaja.

 

Akil Nerjaku nuk është emer i panjohur për policinë. Ai është arrestuar disa vite më parë për armëmbajtje pa leje dhe është liruar më pas nga gjykata.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *