Italia duket se është në super formë në pragë të Europianit pas një mbërmje spektakolare përballë Republikës Ceke në shtëpi . Të kaltrit fituan me rezultatin 4-0 duke i dhënë një leksion të mirë kundërshtarvëe të Shqipërisë pas 3 ditësh në një miqësore

Për skuadrën e Mancinit cdo gjë u duk shumë e thjehstë  pasi për 90 minuta italinët zotëruan lojën dhe golat erdhën shpejt .

I pari që hapi serine e golave ishte Imobile që pas një kombinimi të bukur tundi rrjetën e miqve .

Kaq mjaftoi që të kaltrit të shpërthenin  dhe të ishin të pa ndalshëm .

Për golin e dytë mendoi  Barela i cili po bëhet gjithmone e më shumë protagonist me kombëtaren me superformën që po kalon.

Pas tij , Insinje u bë pjesë e listës së protagonistëve me golin e tretë për italiënt dhe në fund  Berardi që i dha dhe goditjen përfundimtare  cekëve  dhe mbylli gjithcka me rezultatin e pastër 4-0.

Më herët Spanja dhe Portugalia e mbyllën me porta të paprekura miqësoren e tyre, edhe pse dy trajnerët kishin hedhur nw fushw tw gjithw futbollistët e mëdhenj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *