Policia italiane po zhvillon nje operacion kundër trafikut te drogës qe mbërrin ne vend nga Shqipëria dhe Maroku. Mediat italiane raportojnë se disa persona qe trafikonin heroine dhe kokaine kane përfunduar ne pranga, por nuk ka informacione për identitetet e tyre dhe sasinë e lendes se sekuestruar. Operacioni është shtrire ne disa zona ne Verona, Bolonja dhe Rovigo. Hetimet per grupin e trafikanteve, kishin nisur nga autoritetet vendase qe prej vitit 2013. Droga fshihej neper pilula dhe nje sasi e tyre janë bllokuar me te mbërritur ne Itali me avionë. Shitja e lendeve narkotike ne tregun vendas, kryhej nga disa shtetas italiane.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *