ISIS godet serish ne Siri. Nga shpërthimi i dy automjeteve ne qytetin  Homs, kane gjetur vdekjen 22 persona dhe jane plagosur mbi 100 te tjerë. Shpërthimet ndodhen njeri pas tjetrit ne dy zona te banuara. Makina e pare me eksploziv qe shpërtheu, kishte ne shënjestër nje postbllok te forcave te sigurisë, ndërsa sulmi i dyti u krye nga nje kamikaz. Shumica e viktimave ishin civile. Si pasoje e shpërthimeve u dëmtuan edhe disa ndërtesa banimi. Muajin e kaluar Siria u godit nga dy sulme te tjera te militanteve te ISIS, qe shkaktuan 19 te vdekur.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *