Ndahet nga jeta Shkëlqim Troplini, ish-kampion dhe trajner mundje, në qytetin e Durrësit.

Troplini ishte infektuar me Covid-19 dhe pasi gjëndja e tij ishte u dërgua me urgjëncë në spital duke u future në intubim.

Për fat të keq Troplini nuk e fitoi dot betejen me covid-19 dhe humbi jetën në moshën 55 vjecare.

Shkëlqim Troplini konsiderohet si një nga sportistet e mundjes më të njohur në vendin tonë.

Në vitin 1994 ai u shpall kampion Kombëtar në xhudo.  Në vitin 1995 ishte në 8-shen e Europës nbdërsa një vit më vonë përfaqësoi Shqipërinë në Lojërat Olimpike të Atlantes në SHBA.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *