Deputeti i PD Edi Paloka, sot në 31 vjetorin e rrëzimit të bustit të diktatorit Enver Hoxha, ka ironizuar kreun e PD, Lulzim Basha.

 

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Paloka ka kujtuar se pasi rikthyen pluralizmin në dhjetor të ’90 , rrëzuan dhe simbolet e fundit të diktatorit.

 

“20 shkurt 1991! Dita kur NE “llumi” i PD , “mbeturinat e komunizmit”, “ e shkuara ”, pasi rikthyem pluralizmin ne dhjetor te ‘90, rrezuam dhe simbolet e fundit te diktatorit !“, shkruan Paloka

Leave a Reply

Your email address will not be published.