Debutim me fitore per Atletiko e Madridit ne turneun prestigjioz te Internacional Champions Cup. Ne Melburn Cricet Ground te Australisë, nenkampionet e europes munden me rezultatin 1-0 Totenhem Hotspur. Per londinezet humbja e dyte pas atij me Juventus. Gjithsesi nje ndeshje mjaft e mire per skuadrën e trajnerit Pocetino. Argjentinasi edhe ne ketë ndeshje u paraqit me lojtaret e rinj, duke patur ne fushe vetëm dy lojtare nga formacioni baze Eriksen dhe Lamela. Pavarësisht kësaj,  lojtaret e rinj luajtën si te barabarte me kundërshtarin qe ne te kundërt kishte ne fushe formacionin me te mire. Atëherë kur te dy skuadrat pritej t’i drejtoheshin dhomave te zhveshjes me rrjeta te paprekura, erdhi dhe zhbllokimi i shifrave. Ne minutën e 40 pas nje goditje dënimi te kapitenit Gabi, topi përfundoi te Diego Godin qe ne nje pozicion te dyshimte dërgoi topin ne rrjete. Ne pjesën e dyte Atletiko arriti te administronte me qetësi rezultatin përballe këmbënguljes se vazhdueshme te skuadrës angleze. Te paktën ne dy raste serioze porta madrilene shpëtoi fale ndërhyrjeve te nje portieri te jashtëzakonshëm si Oblak. Slloveni arriti te bllokonte kapiteni Mason, ndërsa u tregua ne lartësinë e duhur ne goditjen e dënimit te holandezit Jansen, duke i dhëne fitoren skuadrës se tij. Ketë takim te apasionuarit e futbollit patën mundësi ta ndiqnin drejtpërdrejt dhe ekskluzivisht ne platformën Tring HD.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *