Kristjan Asllani është padiskutim një nga lojtarët më të mirë që ka patur Shqipëria në mesfushë dhe jo vetëm.

Mesfushori kuqezi shihet si e ardhmja e Interit, prandaj klubi ka vendosur të mos pranojë asnjë ofertë që i vjen për Asllanin.

Mediat italiane raportojnë se Interi ka refuzuar 35 milionë euro të ofruara nga Fiorentina për mesfushorin shqiptar.

Sezoni që lamë pas tregoi se trajneri Simone Inzaghi ka besim të madh te Asllani pasi i dha shumë minuta lojë, duke qenë një zëvendësues i denjë i turkut Hakan Chalhanoglu.

Edhe për sezonin e ardhshëm Inzaghi ka vendosur që të mëbshtete te Chalhanoglu si titullar, por duke patur asin nën mëngë Kristjan Asllani të cilin do të mund ta përdorë në çdo rast.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *