Interi arriti një fitore shpresë kundër Frosinones në javën e 32 te kampionatit Italian. Falë një goli i Ikardit në minutën e 74 skuadra ziklater mundi jashtë fushe ekipin e Arlind Ajetit, qendërmbrojtësit të kombëtares kuqezi që luajti titullar dhe bëri një ndeshje pozitiv. Ky trepikësh e ngjit skuadrën e trajnerit Mancini në kuotën e 58 pikëve, në vendin e 4, me 5 pikë distance nga Roma e vendit të trete e më shpresën se verdhekuqte të bëjnë ndonjë gabim në garën për zonën Champions. Edhe pse realisht ky objekt për Interin është i vështire. Ne Angli, Arsenal është ndalur në një barazim spektakolar 3 me 3 në një nga sfidat derbi të Londrës kundër c. Në transferten e javës së 33 te Premier League, topçinjtë nuk munden dot te sigurojnë një fitore edhe pse shkuan deri në avantazhin 2 me 0, pas 35 minutave lojë kur kishin arritur të realizonin fillimisht me anë të Mesut Oozil dhe pastaj me anë të Aleksis Sanchez. Por West Ham bëri një përmbysje te madhe falë një ndeshje të pabesueshme të Andi Carrol. Sulmuesi veteran realizoi një tregolash që hodhi në tapet miqtë. Fillimisht ai shkurtoi diferencën ne minutën e 44, pastaj realizoi një suopergol në minutën e 2 shtesë të pjesës së parë, me tej 7 minuta pas startit të pjesës së dytë shënoi edhe golin e trete. Megjithatë për të shpëtuar të tijtë nga humbja mendoi Koshielni që barazoi rezultatin në minutën e 70. barazimi është një hap prapa i Arsenalit në garën për zonën Champions, teksa topçinjtë pasi dy ekipet e Manchetsreui mund të afrohen.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *