Frenk De Bur debuton me humbje ne pankinen e Inter. Ne javen e pare te Serise A, zikalterit u munden ne Verona nga Kievo me rezultatin 2- 0. Nje prezantim pa ngjyra per Inter asnjëherë te rrezikshëm gjate këtij takimi dhe shume nervoze ne fushe. Me nje modul qe mund te quhet i dështuar nga ana e holandezit me tre lojtare ne prapavije, skuadra e De Bur pësoi dy gola ne pjesën e dyte. Heroi i takimit Birsa, autor i dy golave ne minutat 49 dhe 80. Nuk e fillon aspak mire edhe Napoli qe ne stadiumin Adriatico u ndal nga debutuesit e Peskares 2-2. Vendasit e mbyllen pjesën e pare ne avantazh te dy golave fale rrjetave te Benali dhe Caprari. Napoli reagoi menjëherë ne pjesën e dyte fale Mertens qe ne harkun kohor te 10 minutave shënoi dopiete. Kapiteni Memushaj luajti per 64 minuta per te zotet e shtëpisë, duke u zëvendësuar nga blerja me e re ne këtë skuadër Rey Manaj. Pa portierin Berisha te grumbulluar, por me Thoma Strakosha ne bankine, Lacio arriti nje fitore shume te rëndësishme ne Bergamo duke mundur 4-3 Atalanten. Monolog i miqve ne pjesën e pare te cilët arritën ta çojnë tre here topin ne rrjete fale Imobile, Hoedt dhe Lombardi. Por ne pjesën e dyte pati nje zgjim te vendasve, te cilët ngushtuan diferencën e golave fale dopietes se Kessi. Ne fund te dy skuadrat shënuan nga nje tjetër gol me Cataldi dhe Petagna ne rezultatin përfundimtar 3-4. Ndërkohe si Berat Gjimshiti per Atalanten ashtu dhe Arlind Ajeti me Torinon, nuk ishin grumbulluar me skuadrat respektive.