Java e 15 e kampionatit italian vijon sot në Tring me duelet e radhës, ku janë të impenjuara të gjitha skuadrat e kreut.

 

Më shpejt , në orën 18 e 30 do të zbresë në fushën e lojës Inter, një nga skuadrat më në formë të Serisë A.

 

Zikaltrit do të presin në “San Siro” Spezia-n, me rotacion lojtaresh mes titullarëve. Simone Inzagi pritet t’i besojë Korreas në sulm përkrah Lautaros, ndërsa nga krahët do aktivizohen Di Marko dhe Dumfrajs.

 

Në mbrojtje në mungesë të De Vrait do të luajë D’Ambrosio. Tek Spezia pritet që Rei Manaj ta nisë ndeshjen sërish nga stoli.

Leave a Reply

Your email address will not be published.