Inter ka fituar për të gjashtën herë radhazi duke hipotekuar vendin e parë në Serie A.

 

Zikaltrit mposhtën në transfertë Sampdorian me resultatin 1 me 3. Sensi e Sanchez në minutën e 20 e 22 të pjesës së parë I dhanë qetësinë ekipit të Antonio Conte.

 

Por me fillimin e të dytës, gjerat u nderlikuan pasi Sanchez mori kartonin e dytë të verdhë duke lënë ekipin me 10 lojtarë. Sampdoria për mjë moment përfitoi nga erpësia numerike dhe arriti të ngushtonte shifrat në minutën 55 me Jankto.

 

Por zikaltrit ditën të menaxhonin lojën dhe në të 61 minutë gjetën golin e tretë me Roberto Gagliardini. Gol që vulozi dhe shifrat e takimit.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *