Tjetër humbje per Interin e teknikut Mancini, duke i thëne përfundimisht lamtumire zonës champions per sezonin e ardhshëm. Ne Olimpiko, zikalterit u munden 2-0 nga Lacio, duke u larguar tashme me 7 pike nga vendi i trete Roma. Vendasit konfirmuan momentin e tyre te mire përballe nje skuadre qe gjate këtij sezoni ka qene mjaft e lëkundur, duke perifrazuar arritjet e tyre me nje hap përpara dhe dy hapa pas. Vendasit ne një forme mjaft te mire ne 5 ndeshjet e fundit arritën te gjejnë shpejt rrugën e rrjetës, kur Klose arriti te mposhte portierin kundërshtar Handanovic. I vetmi aksion i denje nga ana e miqve u takoi dyshes Jovetic – Kondogbia,  ndërkohe qe ne pjesën e dyte Inter përsëri i përgjumur pa arritur te ushtronte presion, 6 minuta nga fundi skuadra e Mancinit mbeti me 10 lojtare pas daljes me te kuqe te Murillo per nje faull ne zone ne dem te Keita. Gjyqtari kryesor akordoi penallti te cilën e ktheu ne gol Candreva. 2-0 rezultati përfundimtar, per Inter vetëm 1 fitore ne 9 takimet e fundit ne transferte. Me vendin e trete qe tashme është i paarritshëm, zikalterve u duhet te mbrojnë pozicionin aktual qe përkthehet nje vend ne kupën e vogël te Europres sezonin e ardhshëm.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *