Inter e ka nisur me se miri vitin 2021 ku eshte treguar i pameshirshem ndaj Crotones ne javen e 15-te te Serie A.

Zikalterit fituan me rezultatin  e thelle 6-2 ne shtepi ku padyshim meritat me te medhaja i takojne Lautaro Martinez i cili shenoi tre gola.

Nje pjese e pare ekuilibruar ku fillimisht miqte, kaluan ne avantazh ne minuten e 12 por 8 minuta me vone Martinez ktheu ne barazpeshe cdo gje. Nje autogol i Marrone kaloi ne epersi Interin por me pas Gomelic realizoi nga pika e bardhe per te mbyllur 45 minutat e para ne 2-2.

Ne te dyten ekipi i Contes ka hyre me nje fytyre komplet tjeter ne fushe ku nuk ka kursyer golat ndaj kundershtarit.

Lautaro Martinez riktheu serish avantazhin, me pas Lukaku thelloi tej shifrat.  Me pas argjentinasi plotesoi hat-trickun, ndersa goditjen perfundimtare e dha Hakimi ne minuten e 87’.