Të paktën 47 persona kanë humbur jetën disa të tjerë kanë mbetur të plagosur dhe 10 konsiderohen të humbur, si pasojë e një seri shpërthimesh të ndodhura në një fabrikë fishekzjarrësh në Xhakarta të Indonezisë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesin e kësaj të enjteje.

 

Sipas autoriteteve, mendohet se shkak i shpërthimit ka qenë një shkëndije elektrike. Ekipet e shpëtimit po kërkojnë trupat në ndërtesë dhe po punojnë per identifikimin e tyre. Sipas policisë, 103 njerëz punonin ne fabrike në momentin e shpërthimit.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *