Ish kreu i PD, Lulzim Basha ka treaguar për incidentin në protestën e opozitës në Tiranë.

 

 

Përmes një reagimi në Twitter, Basha ka dënuar sulmin fizik ndaj Berishës ndërsa ka kërkuar që zbardhja të hetohet e të zbardhet plotësisht.

 

 

Sipas Bashës, dhuna nuk mund të jetë kurrë zgjidhje.

 

 

“Dënoj ashpërsisht sulmin fizik ndaj z. Berisha. Kjo ngjarje duhet të hetohet dhe të zbardhet plotësisht. Dhuna nuk mund të jetë kurrë zgjidhje. Ajo është vetëm tregues i një vendi pa zgjedhje të lira, pa drejtësi, pa demokraci funksionale dhe me korrupsion të pandëshkuar.”- shkruan Basha në Twitter.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *