Evi Kokalari i është përgjigjur me një koment reagimit të ambasadores amerikane, Yuri Kim pas incidentit të ndodhur sot në Kuvend, ku Berisha shtyu kreun e grupit parlamentar të PD, Enkelejd Alibeajn.

 

Kokalari kërkon mospërfshirjen e kryediplomates së SHBA-së në punët e brendshme të politikës shqiptare.

 

“Mos ndërhyni. Nuk është puna juaj se çfarë bëjnë ata në parlament. Mjaft!”

 

Në një postim në rrjetet sociale, Kim tha se sulmet dhe kërcënimet janë fenomene që i përkasin të kaluarës dhe nuk duhet të përsëriten.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *