Dhjetë persona kanë mbetur të lënduar, pasi avioni Boeing që po udhëtonte nga Prishtina për në Bazel pati turbulenca të mëdha 20 deri 25 minuta para uljes.

 

Zëdhënësja e Aeroporti në Basel, Vivienne Gaskell, ka konfirmuar incidentin e avionit. Sipas saj avioni me 121 pasagjerë në bord ka mberritur ne piste në orën 20:07 dhe 10 persona menjëherë janë dërguar në spitalin e qytetit të Baselit.

 

Fatmirësisht të lënduarit ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

 

Ndërkohë që nuk ka asnjë informacion në lidhje me shkaqet e këtij incidenti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *