Një mbrëmje gala me plot  spektakel emocione dhe surpriza dhuroi  nata finale e “Miss Universe Albania and Kosovo”

 

Nën moderimin e Ardit Roshit dhe dy bukurosheve Franceska Jace dhe Sindi Marina u zgjodhën dhe  dy vajzat më të bukura të Shqipërisë dhe Kosovës, Ina Dajci për Shqipërinë dhe Tutti Sejdiu për Kosovën, fitueset që do të përfaqësojnë dy vendet  në Miss universe 2021.

 

Vëmendje gjatë spektaklit mori dhe historia e trishtë e bukuroshes Kosovare viktime e trafikimit qe ne moshen 13 vjecare, Tutti  Sejdiu.

 

Ndërkohë u ndanë dhe cmimet te tjera si Miss Earth Kosova Vonesa Aliaj, Miss Earth Shqiperia Ornela Karuku apo Miss Ëorld Shqipëria Joana Qose . Ndërkaq shoqeruesja e dytë e Miss-it, u shpalll Fabiola Elezaj dhe shoqëruesja e tretë Sara Domi.

 

 

16 pjesëmarrëset sfiluan nën tingujt e muzikës së përzgjedhur të interpretuar nga këngëtarët më në zë të momentit  si Dafina Zeqiri, Alban Skenderaj, Anxhela Peristeri, Redon Makashi etj të cilët ja shtuan dhe më shumë atmosferen festive ambjentit .

 

 

Mbrëmja  u  transmetua ekskluzivisht në Vizion plus dhe në Klan Kosova.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *