Mëngjesin e kësaj të premteje aksioni i policisë dhe IKMT kanë vijuar me aksionin për prishjen e tre banesave të tjera, të cilat kishin mbetur nga aksioni i tre ditëve më parë.

 

Përmes një video të postuar në Facebook, IKMT vijon me aksionit per shembjen e ndertesave ne kete zone, ku ka prishur dy objekte dy kateshe ne zonen e “Astir”

 

Ndërkohë forca të shumta krijuan një kordon në perimetrin e rrugës duke mos lejuar qarkullimin e njerëzve dhe të makinave. Ndërsa nuk pati rezistencë nga banorët.

 

Tre ditë më parë, Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit shembi 33 objekte.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *