Inspektriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka përfunduar pas 11 orësh aksionin për prishjen e objekteve pa leje në Astir.

 

Aksioni i IKMT i kësaj të marte është shoqëruar me përplasje të forta mes banorëve dhe efektivëve të policisë.

 

Ishin 13 persona të cilët morën ndihmë mjekësore te spitali i Traumës, 5 prej tyre policë dhe 7 protestues.

 

Sipas IKMT nga operacioni u prishën 33 objekte në zonën e Astirit, 15 objekte një kateshe, 11 objekte 2 kateshe, 6 objekte 3 kateshe dhe 1 objekt kater katesh

Leave a Reply

Your email address will not be published.