Ish-ylli madrilen, Iker Casillias, aktualisht portier i Portos, duket se do t’i jap fund karierës pas atakut që pësoi në zemër.

 

Kardiologu  Juan Antonio Corbalan deklaroi se Casillas do ta ketë të vështirë ta vazhdojë karrierën me një stent koronare.

 

Ai tha se Iker e kaloi problemin por nuk duhet që të aktivizohet më në futboll.

 

“Nuk mund të luajë futboll me një stent koronare, e sidomos një portier. Iker do të jetë ngrihet dhe do të bëjë një jetë normale, por nuk do të luajë sporte profesionale”

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.