Identifikohet autori I vrasjes së shtetasit Petrit Biba mbrëmjen e së premtes në Pukë.

 

Policia bëri të ditur se autori I ngjarjes së rëndë të ndodhur në fshatin Vrrithe është 26 vjecari Enderis Doda.

 

Madje bëhet e ditur se ai është lokalizuar nga forcat e rendit dhe pritet të arrestohet.

 

Nga hetimet e para të bëra mësohet se Enderis Doda e ka vrarë nga pakujdësia 30 vjecarin Petrit Biba.

 

Autori dhe viktima punonin së bashku në kantierin e ndërtimit të HEC-it në Kaftall.

 

Ende nuk ka të dhëna mbi dinamiken e ngjarjes që coin ë plagosjen me armë të Petrit Bibës I cili më pas humbi jetën në spital.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *