Ish- kryetari i deges se partise demokratike ne kukes, Ibsen Elezi do te garoje perballe Berishes ne zgjedhjet e 22 majit.

Nje dite pasi perfundoi afati per dorezimin e kandidaturave per kreun e PD, ne gare jane vetem dy demokrate, lideri historik Berisha dhe Ibsen Elezi.

Elezi deshironte te hynte ne garen per kreun e partise demokratike edhe nje vit me pare perballe Bashes, por asokohe kryesia e PD e skualifikoi pa nisur gara.

Ibsen Elezi ka qene nje prej kritikeve me forte te te gjithe procesit te zgjedhjeve te organizuar nga komisioni i rithemelimit.

Vellai i tij u terhoq nga gara per kreun ePD ne Kukes, ndersa vete Ibsen Elezi nuk arriti te zgjidhej ne keshillin kombetar ne 30 prill.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *