Mosha nuk përbën problem për një si Ibrahimovic.

 

Bomberi suedez ka dhuruar një tjetër paraqitje fantastike në kampionatin amerikan.Ai ishte protagonist në fitoren spektakolare me përmbysje 4 me 3 te skuadrës së tij Los Anxhelos Galaksi kundër Orlando City.

 

Ibrahimovic shënoi për herë të parë një tregolësh me fanelën e kësaj skuadre që pas transferimit në SHba.Pjesa e parë u mbyll 2 me 1 për Orlandon pasi golin e vetëm për Los Anxhelos Galaksi e kishte shënuar Santos pas një asisti të dhënë pikërisht nga Ibra.Por në pjesën e dytë 36 vjecari ishte I papërmbajtshëm. Fillimisht barazoi shifrat me një gjuatje me kokë.

 

Megjithatë Orlandoi City iu rikthye avantazhit pak minuta më vonë me një gol të Dëyer, para se ylli suedez të dilte serish në skenë.

 

Fillimisht zhytet me kokë për të realizuar një tjeter gol atë të barazimit pas pasimit të Kamara dhe më tej në minutën e 73 realizon edhe golin e  fitores së madhe te Los Anxhelos Galaksi me një të djathte potente në zonë.Ibrakadabra ka shënuar 15 gola në 17 ndeshje me Los Anxhelos Galaksi duke qënë I dyti në listën e golashënuesve të kampionatit ndërsa skuadra e tij renditet për momentin e treta në konferencen e perendimit.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *