Që Ibrahimoviç është gjithnjë i vecante ne atë që servir brenda dhe jashtë fushe, kjo nuk diskutohet.

 

Suedezi di gjithnjë sesi të jetë në qëndër të vëmendjes ndonëse tani është në perendim të karrierës dhe për më teper përtej Atlantikut, në SHBA.

 

Pak ditë më parë ai festoi pikërisht 38 vjetorin, dhe me këtë rast bomberi suedez i dhuroi vetes një super makinë.

 

Bëhet fjalë për një Ferrari Monza SP2 Limited Edition, një makine e pabesueshme me vlerën 1.5 milion euro. Si ky model janë vetëm 499 copë në të gjitha botën, dhe një tashmë është në garazhin e yllit të LA Galaxy.

 

“Happy birthday Zlatan” shkruan Ibra në profilin e tij në instagram, ku në foto ka publikuar  bishën e re të rrugës, një makinë e jashtëzakonshme që i shkon për shtat profilit të lartë të kampionit suedez.

 

 

 

View this post on Instagram

 

Happy Birthday to Zlatan

A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *