Digjen dy makina të një gjyqtari në Elbasan.

Sipas informacionit të policisë ngjarja ka ndodhur në lagjen “Kongresi”.

Zjarri ka djegur 2 mjete në pronësi të shtetasit Arben Vrioni, 59 vjeç dhe vajzes se tij të cilët ishin të parkura në rrugë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Vrioni ka dhene vendimin per lirimin e parakohshem nga burgu te Lul Berishes pak kohe me pare.

Ai ka nisur te punoje si gjyqtar ne 1994.

Vrioni eshte ish kryetar I gjykates se Elbasanit dhe prej 2016 pjese e Gjykates se Apelit ne Durres para se te shkarkohej nga vettingu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.