Mesfushori danez, Christian Eriksen u dërgua me urgjencë në spital, pasi pësoi atak gjatë ndeshjes Danimarkë-Finlandë.

 

Gjigandi mediatik ‘’Bein Sport’’ njoftoi se gjendja e tij shëndetësore është e qëndrueshme dhe se po mbahet nën vëzhgimin e mjekëve.

 

Eriksen ra pa ndjenja në fushë dhe ndërhyrja e menjëhershme e mjekëve duket se i ka shpëtuar jetën.

 

Sfida Danimarkë-Finlandë, e vlefshme për Euro 2020, është ndërprerë, edhe me vendim të UEFA-s.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.