Një 52 vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar është vënë në prangat e policisë së Krujës.

 

Infor,acionet bëjnë me dije se në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim  dhe vënien e tyre para përgjegjësisë penale ndaluan shtetasin:  A.T.,52 vjeç, banues në Fushë-Krujë.

 

Ndalimi i tij u bë pasi  Gjykata e Shkallës së Parë Krujë, në vitin 2019 e ka dënuar me 6 muaj burg për veprën penale “Mashtrimi”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *