Është arrestuar në pikën kufitare të Kapshticës 37-vjeçari me iniciale B.S.

 

Ky i fundit, me vendim gjykate në datën 8 gusht 2022 është dënuar me burg për veprën penale “Dhunë në familje”.

 

37-vjeçari ka qenë jashtë territorit të Shqipërisë, dhe në momentin e arrestimit ai ka tentuar të futet në vendin tonë.

 

Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Kapshticë, në hyrje të Republikës së Shqipërisë, ndaluan shtetasin në kërkim B. S., 37 vjeç, banues në Burrel, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Mat, me vendimin e datës 08.08.2022, i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Dhuna në familje”. Veprimet e mëtejshme procedurale do të kryen nga Komisariati i Policisë Mat.  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *